Set powermetru digital cu tester fibra optica si adaptor FC-LC, de la -70dBm la 10dBm, lungime de unda 850-1625 nm, pentru cablu optic

829,00 lei / TVA INCLUS

Cod de produs: 1440 X000S747JD Categorie:

Descriere

Tester de cablu optic:
Detalii produs:
Lungime de unda: 650±10
Conector: mufa universala
Temperatura de lucru: 0 pana la +60 ºC.
Temperatura de depozitare: -20℃ pana la +70℃
Alimentare: 2 x baterii AA (nu sunt incluse).
Functie:
Detectorul de erori este utilizat pentru masurarea in fibre monomode sau multimodale.
Are un design robust, conexiune universala si masurare precisa.
Mufa universala pentru testarea diferitelor interfete ST, SC, FC.
Circuitele foarte eficiente permit performante stabile.
Functioneaza atat in ​​modul – (Unda continua) cat si in modul Pulse.
Contor optic de putere:
Prezentarea produsului:
Powermetrul optic manual este un instrument portabil precis si durabil, destinat instalarii, exploatarii si intretinerii retelei de fibra optica. Cu aspect subtire, iluminare de fundal selectabila si functie de oprire automata, o gama larga de teste de performanta optica, precizie a testelor, functie de autocalibrare usor de utilizat si design de interfata cu utilizatorul si index liniar si index neliniar cu afisare pe ecran.
Interval de masurare a puterii: -70 ~ +10.
Lungime de unda: 850~1625.
Incertitudine: ± 0,2.
Tip sonda: InGaAs
Conector: FC/SC
Oprire automata: 10 minute.
Greutate: 392 g
Functia de autocalibrare a utilizatorului.
Indicele liniar si neliniar sunt afisate simultan.
Interfata generala unica FC/SC/ST, fara conversie complicata.

0 reviews
0
0
0
0
0

Nu există recenzii până acum.

Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.

Produsele comercializate de catre seller sunt livrate folosind servicii de curierat rapid.
Toate produsele sunt noi si livrate in ambalajul original al producatorului.

  • In perioada 2023-05-05 – 2024-01-01 , comenzile beneficiaza de livrare Gratuita.

Valoarea totala a transportului va fi afisata in cosul de cumparaturi inainte de plasarea comenzii.

PRODUSE ASEMANATOARE